VÝZVA: Metro versus pěší? Mladík utíkal z jedné stanice metra do druhé

Při dovolené nebo výletě ve velkoměstech se vyplatí využívat městskou hromadnou dopravu. Proč? Nabízí se k tomu několik důvodů. Stát v dopravní  zácpě se nikomu nechce a proto je lepší zvolit MHD. Určitě dáte také za pravdu, že jízda podle navigace po měststkých ulicích není i pro otrlého řidiče nic příjemného.  A ještě jeden důvod a to, že zastávky jsou blízko vytoužených cílů (historických památek, center měst, atd.). Mezi nejčastější alternativní způsoby dopravy patří metro. Je ve většině případů rychlejší než jízda autem.

Co když ale přijde na řadu srovnání metro versus pěší chůze? Ten případ, jestli je rychlejší překonávat cestovat podzemním vlakem nebo stejnou vzdálenost ujít po svých? To si ověřil mladík, který si vybral londýnské metro.  Mezi 2 zastávkámi, kde tento test provedl, je vzdálenost 380 metrů. To zase není tak daleko. Podaří se mu tak krátkou vzdálenost zvládnout rychleji nebo alespoň stejně rychle jako kdyby jel metrem? A ušetřit pát korun? Po zhlédnutí videa budete znát odpověď. ;-)

ZAJÍMAVOST
Londýnské metro není samo, které nabízí takové „dopravní paradoxy“.  Přestože se metro v ČR nachází pouze v Praze, i tady máme podobnou zajímavost. Například na trase C pražského metra je vzdálenost mezi zastávkami Hlavní nádraží a Muzeum tak krátká, že pokud chcete vyrazit z hlaváku na Václavák nebo naopak, vůbec nemusíte použít tento způsob dopravy. Stačí tuto vzdálenost přejít pěšky a ušetříte tím čas i peníze (24 Kč)!

Zdroj: Youtube.com